Piracki hosting Catshare.net nie działa, ale pobierać pliki z niego można…

Piracki hosting Catshare.net. został wyłączony. Niestety tylko teoretycznie.

Catshare.net jest mało znanym pirackim hostingiem, ponieważ nie zależy mu na rozgłosie.
Jego klienci do atrakcyjnych treści docierają głównie przez pirackie fora typu darkwarez.pl. i pirackie wyszukiwarki.  Przez  tradycyjne wyszukiwarki – google, bing, opera – do serwisu trafiało najwyżej 2-3%  zainteresowanych.
Korzysta jednak z niego kilkadziesiąt tysięcy użytkowników dziennie, strona znajdowała się jeszcze niedawno w drugiej setce najpopularniejszych stron internetowych w Polsce.
Od 3 sierpnia 2018 r. próby bezpośredniego połączenia się ze stroną nie udają się. Przy próbach połączenia pojawia się komunikat:

Sama strona ma się jednak dobrze i bez problemu można z niej pobrać – oczywiście nielegalnie  i bez płacenia wydawcom i producentom – interesujące pliki.  Wystarczy wejść na stronę ściśle współpracującego z catshare.net  serwisu Rapideo.pl i skorzystać ze znajdującej się na tej stronie wyszukiwarki.
A co to jest rapideo.pl?  Sama strona przedstawia się jako serwis bazujący na najpopularniejszych na świecie hostingach premium. Użytkownik otrzymuje możliwość pobierania plików z pełnymi prędkościami z 46 mniej lub bardziej pirackich hostingów. Oczywiście za opłatą. Usługa jest legalna, regularnie organizuje promocje z jednym z wydawców prasy komputerowej.  Przez rapideo.pl pliki można pobierać z kilkudziesięciu serwisów, ale tylko te ściągane z catshare.net są po drodze szyfrowane (a raczej szyfrowana jest prowadząca do niego ścieżka dostępu). Klucz do szyfru dostają tylko użytkownicy rapideo.pl… A rezultat jest taki,  że bez problemu można na nie działającej stronie znaleźć i pobrać interesującą publikację:

gotowy do pobrania plik z niedziałającej catshare.net (źródło: rapideo.pl)

Użytkownicy pirackich treści nie mają się więc czym martwić. Przynajmniej do czasu.
(KG)

 

 

 

 

 

2 komentarze to “Piracki hosting Catshare.net nie działa, ale pobierać pliki z niego można…”

Leave a Reply

Plagiat.pl

system antyplagiatowy


Plagiat.pl jest liderem rynku oprogramowania wspomagającego weryfikację oryginalności tekstu w Polsce i w Rumunii. Oferuje swoje rozwiązania uczelniom, wydawnictwom i indywidualnym użytkownikom.

Plagiat Szkoły

antyplagiat dla szkół

Plagiat Szkoły to produkt przeznaczony do sprawdzania pisemnych prac domowych uczniów. System dostarcza nauczycielowi dane umożliwiające stwierdzenie, czy praca domowa (wypracowanie, referat, prezentacja) została napisana samodzielnie.

Strike Plagiarism

Strike Plagiarism

Antyplagiatowa sieć mająca na celu ochronę własności intelektualnej i zapobieganie nieuprawnionym zapożyczeniom. Współpracujemy z 350 uczelniami na trzech kontynentach