O piratach w Warszawie – International Content Protection Summit

W Warszawie, w gościnnych salach hotelu Mercure Warszawa Grand  odbył się International Contenet Protection Summit (ICPS), spotkanie przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, policji oraz firm i instytucji, zainteresowanych ochroną praw twórców oraz interesów przemysłu kreatywnego.  Konferencja poświęcona była przede wszystkim  zjawisku kradzieży treści telewizyjnych i międzynarodowej współpracy w zwalczaniu tego zjawiska.

Fragment prezentacji pokazującej skutki wprowadzenia w niektórych krajach UE przepisów pozwalających blokować pirackie strony internetowe (źródło: RettighedsAlliancen)

Wśród wielu wystąpień  wyróżniła się prezentacja reprezentującej policję hiszpańską Inspektor Moniki Dopico Martinez ukazująca powiązania właścicieli pirackich stron streamingowych ze zorganizowaną przestępczością w tym z handlem narkotykami oraz kryptowalutami, a także wypowiedź Igora Stolaryova z Rosji, który na marginesie swojego wystąpienia pokazał jak przy okazji  dystrybucji darmowych aplikacji do pobierania i oglądania pirackich filmów  rozprzestrzeniał się wirus typu ransomware Petya.
Jedną z ważniejszych konkluzji tego spotkania było wielokrotnie udowodnienie tezy, że wprowadzenie przepisów umożliwiajacych blokowanie pirackich stron oraz współpraca międzynarodowa z zwalczaniu gangów zarabiających na na nielegalnym rozpowszechnianiu filmów i programów telewizyjnych są skutecznymi narzędziami w ograniczaniu piractwa.  Konferencja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Sygnał przy współudziale EUIPO. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, KIGEiT, Konfederacja Lewiatan i UKE.
(KG)

 

 

 

 

Leave a Reply

Plagiat.pl

system antyplagiatowy


Plagiat.pl jest liderem rynku oprogramowania wspomagającego weryfikację oryginalności tekstu w Polsce i w Rumunii. Oferuje swoje rozwiązania uczelniom, wydawnictwom i indywidualnym użytkownikom.

Plagiat Szkoły

antyplagiat dla szkół

Plagiat Szkoły to produkt przeznaczony do sprawdzania pisemnych prac domowych uczniów. System dostarcza nauczycielowi dane umożliwiające stwierdzenie, czy praca domowa (wypracowanie, referat, prezentacja) została napisana samodzielnie.

Strike Plagiarism

Strike Plagiarism

Antyplagiatowa sieć mająca na celu ochronę własności intelektualnej i zapobieganie nieuprawnionym zapożyczeniom. Współpracujemy z 350 uczelniami na trzech kontynentach