Ostrzeżenia wysyłane piratom działają – przynajmniej w Finlandii

Fińska organizacja antypiracka Copyright Information and Anti-Piracy Centre (CIAPC), zwalczająca piractwo fonograficzne przeprowadziła we wrześniu i  październiku 2017 roku sondę wśród internautów na temat skuteczności  listów  ostrzegawczych, wysyłanych do osób podejrzewanych o nielegalne pobieranie utworów objętych ochroną prawa autorskiego.

Ankiety objęły 1001 osób w wieku od 15 do 79 lat.  77% respondentów odpowiedziało, że nigdy nie korzystało z nielegalnych źródeł.

(fot: BW)

Wśród piratów aż 13% zdecydowało się po otrzymaniu ostrzegawczego listu porzucić  nielegalną działalność, a 14%  ograniczyło korzystanie z nielegalnych źródeł.

Według tego samego badania, tylko 5% Finów zgadza się na  pobieranie z nielegalnych źródeł.

Więcej  o badaniu (po fińsku!) tutaj:

(źródło: torrentfreak.com, antypiraccy.fi)

 

Leave a Reply

Plagiat.pl

system antyplagiatowy


Plagiat.pl jest liderem rynku oprogramowania wspomagającego weryfikację oryginalności tekstu w Polsce i w Rumunii. Oferuje swoje rozwiązania uczelniom, wydawnictwom i indywidualnym użytkownikom.

Plagiat Szkoły

antyplagiat dla szkół

Plagiat Szkoły to produkt przeznaczony do sprawdzania pisemnych prac domowych uczniów. System dostarcza nauczycielowi dane umożliwiające stwierdzenie, czy praca domowa (wypracowanie, referat, prezentacja) została napisana samodzielnie.

Strike Plagiarism

Strike Plagiarism

Antyplagiatowa sieć mająca na celu ochronę własności intelektualnej i zapobieganie nieuprawnionym zapożyczeniom. Współpracujemy z 350 uczelniami na trzech kontynentach