Co najmniej 3,5 miliona złotych przychodów i areszt dla trzech prowadzących piracki serwis streamingowy

W czwartek 11 stycznia 2018 roku zakończył działalność znany piracki serwis streamingowy  yoy.tv.

strona głowna yoy.tv (źródło: yoy.tv)

 

Jak poinformowała kilka dni później lubelska policja; „Policjanci z Wydziałów dw. z Cyberprzestępczością i Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie w minionym tygodniu, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie, prowadzili czynności w trzech województwach: dolnośląskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim.” (…)  „W ubiegłym tygodniu efekty pracy operacyjnej oraz procesowej pozwoli na pierwsze zatrzymania. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 42 i 57 lat.  To mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Zatrzymani doprowadzeni zostali do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Szacujemy, że na nielegalnym procederze podejrzani mogli osiągnąć korzyści sięgające blisko 3,5 mln zł. Podczas przeszukań zabezpieczyliśmy: 12 komputerów, 9 serwerów, tablety, dekodery, telefony, ponad 60 nośników pamięci w postaci dysków twardych i pendrivów oraz szereg dokumentacji”.

Pełny tekst komunikatu policji  – oraz filmik z zatrzymania piratów – można znaleźć na stronie lubelskiej policji

Serwis yoy.tv nie był najpopularniejszym w Polsce pirackim serwisem, ale i tak odwiedzało go ok. 7 tys. użytkowników dziennie a miesięczne przychody z reklam szacowane były na 5000 dolarów. Jak widać, na takiej działalności można nieźle zarobić. BW ma nadzieję, że  sąd okaże się równie hojny co użytkownicy

(BW, lubelska.policja.gov.pl)

Leave a Reply

Plagiat.pl

system antyplagiatowy


Plagiat.pl jest liderem rynku oprogramowania wspomagającego weryfikację oryginalności tekstu w Polsce i w Rumunii. Oferuje swoje rozwiązania uczelniom, wydawnictwom i indywidualnym użytkownikom.

Plagiat Szkoły

antyplagiat dla szkół

Plagiat Szkoły to produkt przeznaczony do sprawdzania pisemnych prac domowych uczniów. System dostarcza nauczycielowi dane umożliwiające stwierdzenie, czy praca domowa (wypracowanie, referat, prezentacja) została napisana samodzielnie.

Strike Plagiarism

Strike Plagiarism

Antyplagiatowa sieć mająca na celu ochronę własności intelektualnej i zapobieganie nieuprawnionym zapożyczeniom. Współpracujemy z 350 uczelniami na trzech kontynentach