Chomikuj.pl musi monitorować swoje zasoby w celu usuwania pirackich kopii filmów

Chomikuj.pl musi także kasować konta rozpowszechniających je piratów – brzmi wydany w poniedziałek 18 września 2017 roku wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie, o czym donosi dzisiaj Dziennik Gazeta Prawna.

Chomikuj.pl przez trzy lata ma monitorować konta swoich użytkowników i sam usuwać  nielegalne kopie filmów: „Dzień świra”, „Katyń” i „Wenecja” oraz usuwać konta osób filmy te rozpowszechniających.  Jest to pierwszy w części prawomocny wyrok nakazujący usługodawcy – pośrednikowi monitorowanie zamieszczanych na jego stronach treści. Sąd uznał, że pobierając opłaty serwis wykracza poza rolę pośrednika, nie może więc być zupełnie zwolniony z odpowiedzialności za działania swoich klientów.

(fot: BW)

Właściciel chomikuj.pl na pewno tanio skóry nie sprzeda, ponieważ wykonanie tego wyroku spowoduje zapewne lawinę podobnych procesów co w konsekwencji podważy ekonomiczny sens prowadzenia takich serwisów.

Tekst artykułu  Sławomira Wikariaka można znaleźć tutaj.

(KG)

Comments are closed.

Plagiat.pl

system antyplagiatowy


Plagiat.pl jest liderem rynku oprogramowania wspomagającego weryfikację oryginalności tekstu w Polsce i w Rumunii. Oferuje swoje rozwiązania uczelniom, wydawnictwom i indywidualnym użytkownikom.

Plagiat Szkoły

antyplagiat dla szkół

Plagiat Szkoły to produkt przeznaczony do sprawdzania pisemnych prac domowych uczniów. System dostarcza nauczycielowi dane umożliwiające stwierdzenie, czy praca domowa (wypracowanie, referat, prezentacja) została napisana samodzielnie.

Strike Plagiarism

Strike Plagiarism

Antyplagiatowa sieć mająca na celu ochronę własności intelektualnej i zapobieganie nieuprawnionym zapożyczeniom. Współpracujemy z 350 uczelniami na trzech kontynentach