2019 – Chomikuj.pl nadal obecny na amerykańskiej liście największych pirackich stron i rynków świata

W kwietniu 2019 roku Office of US Trade Representative (USTR) – Urząd do spraw handlu zagranicznego rządu USA opublikował coroczny raport o pirackich krajach, rynkach i stronach internetowych, szkodzących interesom USA. Polskim akcentem w raporcie jest strona Chomikuj.pl.

Strona tytułowa najnowszego raportu USTR (źródło: ustr.gov)

Serwis Chomikuj.pl nadal uważany jest przez amerykański rząd za jedno z większych zagrożeń dla interesów amerykańskiego przemysłu kreatywnego. W raporcie podsumowującym 2018 rok określono go jako najpopularniejszy serwis hostingowy w Polsce, w którym dostępny jest szeroki wybór amerykańskich utworów muzycznych.

Mimo tego, że popularność tego serwisu spada, dla amerykańskiego rządu jest nadal jednym z największych i jedynym polskim zagrożeniem. Strona nadal jest popularniejsza od witryn tvp.pl, empiku czy największych polskich wydawców, a wśród legalnych źródeł filmów większą popularność ma tylko Netflix. Wiąże się to oczywiście w prosty sposób ze sporymi przychodami z reklam internetowych. Według serwisu rankingowego alexa.com od dłuższego czasu pozostaje w piątej dziesiątce najpopularniejszych stron internetowych w Polsce. Wiadomości o jej upadku są więc na razie mocno przedwczesne.

z raportem można zapoznać się tutaj

(KG)

Leave a Reply

Plagiat.pl

system antyplagiatowy


Plagiat.pl jest liderem rynku oprogramowania wspomagającego weryfikację oryginalności tekstu w Polsce i w Rumunii. Oferuje swoje rozwiązania uczelniom, wydawnictwom i indywidualnym użytkownikom.

Plagiat Szkoły

antyplagiat dla szkół

Plagiat Szkoły to produkt przeznaczony do sprawdzania pisemnych prac domowych uczniów. System dostarcza nauczycielowi dane umożliwiające stwierdzenie, czy praca domowa (wypracowanie, referat, prezentacja) została napisana samodzielnie.

Strike Plagiarism

Strike Plagiarism

Antyplagiatowa sieć mająca na celu ochronę własności intelektualnej i zapobieganie nieuprawnionym zapożyczeniom. Współpracujemy z 350 uczelniami na trzech kontynentach